Project Description

Tüm Irklardan Yavru Kediler ile Hamilelik ve Emzirme Dönemindeki Kediler İçin Premium Tavuklu Kedi Maması

KITTEN

Yavru Kedi

ProArt® Yavru Kedi Maması iyi sindirimi teşvik etmek, dışkı miktarı ve kokusunu azaltmak için uygun lif içeriğine ve spesifik katkı maddelerine sahiptir. Premium protein kaynakları ile formüle edilmiş tam ve dengeli bir mamadır. Kedinizin günlük olarak ihtiyaç duyacağı tüm besinleri ve bağışıklık sistemini destekleyen güçlü antioksidan bileşenler içerir.

İçindekiler
Kurutulmuş Tavuk ve Hindi Proteini (%40), Mısır, Tam Buğday, Pirinç (%8), Rafine Tavuk Yağı, Bezelye Proteini ve doğal tahıl lif kaynakları, Buharla kurutulmuş Hamsi, Krill Proteini ve Yağı, Hidrolize Balık Proteini, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Prebiotik Mannan-Oligosakkarit, Mikroalgler, Sodyum Klorür, Glukozamin, Kondroitin Sülfat, Taurin, Vitaminler ve Mineraller, AB Onaylı Antioksidanlar.

Temel Besin Değerleri

Protein %38
Yağ %18
Lif %2,5
Kül %8
Nem %8

ProArt® Yavru Kedi Maması, kedinizin günlük beslenmesini ve tüm besin maddesi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Sindirilebilirliği yüksek, kaliteli hayvansal protein kaynakları içeren kedi mamalarımız krill yağından ve hamsi balığından gelen omega 3 – omega 6 yağ asitleri ve doğal astaksantin içerir. Bu eşsiz içeriği ile saglik ve bağışıklık sistemini destekler, parlak tüyler ve dengeli bir beslenme sağlar.

Önerilen tüketim miktarları tavsiye edilen yaklaşık değerlerdir. Kedinizin fiziksel aktivitesine, fizyolojik durumuna ve dış ortam sıcaklığına göre ideal kilosunun muhafazası için belirtilen değerlerin üzerinde veya altında miktarlar verilebilir.

Önerilen tüketim miktarları tavsiye edilen yaklaşık değerlerdir. Kedinizin fiziksel aktivitesine, fizyolojik durumuna ve dış ortam sıcaklığına göre ideal kilosunun muhafazası için belirtilen değerlerin üzerinde veya altında miktarlar verilebilir.

Günlük Önerilen Tüketim Miktarı

Yavru Kedilerde Süt Kesiminden Sonra
Ay Ortalama Enerji İhtiyacı (kcal/gün) Tavsiye Edilen Günlük Tüketim Miktarı (g)
< 3 200 55
4 – 5 250 65
6 – 8 330 85
9 – 12 290 80

Sindirim sistemi sağlığı için eski kullandığınız mamadan ProArt®’a geçiş kademeli olarak yapılmalıdır. Bu geçişte ProArt® miktarı artırılırken eski mamanın miktarı azaltılarak 7 günde tamamen ProArt®’a geçiş yapılır.

Gün Eski Mama ProArt®
1 – 2 %75 %25
3 – 4 %50 %50
5 – 6 %25 %75
7 + %100

Mamanın tazeliğini uzun süre koruyan 3 katlı metalize ve üçlü kilit sistemine sahip ambalajlarda 2 Kg ve 12 Kg olarak sunulmaktadır.

Çok katlı ve metalize ambalajı ışık, nem ve gazlara karşı yüksek bariyer özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde, hiçbir koruyucu kullanmadan üretilen mamalarımız raf ömrü sonuna kadar ilk günkü tazeliğini muhafaza eder. Kilitli ambalajı ile kullanım sırasında da mamalarımız hep taze kalır.

Güçlü Bağışıklık ve
Sağlıklı Sindirim Sistemi

Doğal prebiyotik lifler, bağırsaklarda faydalı bakterilerin gelişimini destekler ve patojenlerin zararlı etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Sağlıklı bir sindirim sistemi ile birlikte doğal antioksidan katkılar kedinizin bağışıklık sistemini destekler.

Göz, Kalp, Deri Sağlığı
ve Parlak Tüyler

İçeriğindeki dengeli omega-3 / omega-6 yağ asitleri, amino asitler ve özel olarak ilave edilen taurin, astaksantin ve E vitamini ile kalp, deri, görme sağlığını ve parlak tüylerin oluşumunu destekler.

Sağlıklı
Gelişim

ProArt®, Hızla büyüyen yavru Kediler (sütten kesilme sonrası 1 yaşına kadar) ile hamile ve emziren kedilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Yavru kedilerin sağlıklı kemik gelişimini desteklemek için dengeli minerallerle zenginleştirilmiştir. Mamanın uygun boyutu ve pelet dokusu kolay çiğnenebilir. Yeni çıkan dişleri ile de son derece uyumludur.

Sağlıklı Hamilelik ve
Mutlu Emzirme Dönemi

Hamilelik ve emzirme dönemindeki kedinizin artan besinsel ihtiyaçlarını karşılar. Hamilelik süresince bebeklerin beyin gelişimini desteklemek için DHA içerir. Doğum sonrası dönemde de kedinizin süt kalitesi ve verimini iyileştirerek, yavrularının sağlıklı gelişmesine destek olur.

Hamilelik ve emzirme dönemindeki kedinizin özel besinsel ihtiyaçlarını karşılar.

Hamile kediler için beslenme rehberi

Hamile kedinizin mama alımı, hamileliğinin başladığı günden doğum öncesine kadar kademeli olarak artacaktır. Hamilelik dönemi sonunda normal seviyesinden yaklaşık% 50 daha fazla mama yiyecektir. Yeterli mama sağladığınız sürece, kediniz genellikle ihtiyacı olanı yer ve yeterince yediğinde durur.

Yavru kediler erken gelişim dönemlerinde ekstra besinlere ihtiyaç duyduklarından, benzer şekilde hamilelik dönemi beslenmesi için kullanımı uygundur. Hamileliğinin dördüncü haftasından itibaren kademeli olarak yavru kedi mamasına geçiş yapmanızı öneriyoruz.

Emziren kediniz için beslenme rehberi

İlk sekiz hafta yavru kedilerin tek besin kaynağı anne sütüdür. Bu nedenle kedinizi emzirme döneminde de yüksek kaliteli bir mama ile beslemeye devam etmek çok önemlidir. Emzirme dönemi boyunca anne kediniz gücünü korumak için hamilelik öncesi diyetinin dört katına kadar mama yiyebilir!

Yavrular sütten kesilinceye kadar, kedinizi yavru kedi mamalarımız ile beslemeye devam ediniz. İlave besin destekleri, yüksek protein ve kalori içeriği ile anne kediniz daha mutlu ve yavrular daha sağlıklı olacaktır.

Emzirme döneminde porsiyon miktarını aynı tutup, öğün sayısını artırmanız alması gereken kalori değerini sağlamaya yardımcı olacaktır. Ayrıca mamasına biraz su ekleyerek (ıslak veya kuru) sıvı alımını artırabilirsiniz.

Anne kedinizin süt üretimi doğumdan yaklaşık 6-8 hafta sonra yavaş yavaş duracaktır. Bu noktada, hamilelik öncesi normal porsiyonlarına dönene kadar mama alımını yavaşça azaltmaya başlayabilirsiniz. Hamileliğinin başında olduğu gibi kademeli olarak yetişkin kedi mamasına geçiş yapılmalıdır.